Sizi Arayalım

Toyotomi Hakkında

Şirket, 1949'da Toyoto Industries Co.'ya presleme işi yaparak başladı. Toyotomi markası, Toyota'dan "toyo" ve sadık anlamına gelen "tomi" kelimelerinin birleşimiyle oluşturulmuştur.

Şirket kurucumuz, Japonya'nın en saygın generallerinden Hideyoshi Toyotomi ile aynı şehirde hatta aynı günde doğmuştur. Bu büyük bir onurdur.

Nagoya'da bulunan şirket 1949 yılında "Toyotomi Kogyo Co., Ltd." olarak kurulmuştur. İsmini, yüksek performanslı ürünlerin tasarımı ve üretim güvenirliliği ve de bu ürünlerin kalitesiyle konumlandırdı. Aynı zamanda tüketiciler için daha iyi bir çevre yaratma isteğinde bulundu. Toyotomi, şirketin sahip olduğu geniş ürün yelpazesine bakıldığında kusursuz, çevre dostu, ısıtma ve soğutma garantisi veren en yüksek kalitede klimalar üretmekten gurur duymaktadır.

Toyotomi'nin yüksek kalite standartları ve yenilikçi DC Inverter Gelişmiş Teknoloji'nin piyasaya girmesi, çevreye saygıyı esas alan R410 ve R32 gibi yeni çevre dostu soğutucuların kullanılmasını ve yaygınlaşmasını sağladı.

Marka, Türkiye'deki klima pazarında kendi lasmanını ülke adıyla birlikte, Toyotomi Japan olarak yapmaktadır; çünkü Türk tüketicisinde Japon ürünlerinin çok kaliteli olduğu konusunda bir görüş birliği ve inanç vardır. Buna ek olarak, Toyotomi Japan'ın orijinal logosundaki dört nokta şu şekilde yorumlanmaktadır: 

4 nokta, 4 mevsimi ifade ederken; Toyotomi Japan'ın Türkiye lansmanı için bu "her mevsim bahar"ı anlatmaktadır. Bahar yenidir, bahar tazedir ve bahar her zaman olumlu yeni başlangıçların simgesidir.